5 Haziran 2023
Avada Car Dealer News

Her şey 1965 yılında kurucumuz Abdülkerim ÖZÇELİK‘in kariyerine yerel bir fabrikada çırak olarak başlamasıyla başladı. Bu fabrikada geçen 15 yıllık hizmetin ardından, marangoz makinelerine mobil tamirci olarak hizmet vermek için kendi başına yola çıkmaya karar verdi. Sadece motosikletiyle İstanbul’un tüm ilçelerine ve şehir dışına servis hizmeti sunmak için seyahat etti!

Örnek çalışma düsturu, bir zanaatkârın kendisine yetenekli, deneyimli ve vizyon sahibi olduğunu söyleyerek kesme makineleri üretmesini önerdiğinde meyvesini verdi. Bu tavsiyeyi dikkate alarak, tamir işlerine devam edip, ayda 5-10 makine üretmeye başlayabileceği küçük bir atölye kiraladı. Bu makineler, yüksek kalite ve müşteri memnuniyeti sayesinde giderek daha popüler hale geldi.

İşletmenin kendisi gibi bu ürünlere olan ilgi de büyümeye devam etti. Bu büyüme, işletmenin başlangıçta bulunduğu 120 m²’lik atölyeden daha fazla alana ihtiyaç duymasına neden oldu. Abdülkerim ÖZÇELİK, sanayi bölgesinde daha büyük bir alan inşa ederek çalışmalarına devam etti. Yeni atölye, çok daha fazla üretim kapasitesi sağladı fakat sürekli artan talep için yine yeterli değildi. O atölyeden Ümraniye Çakmak’a, daha sonra Ümraniye Atakent’e kadar atölyeler sadece büyüyerek tam kapasite üretim yapan bir fabrika haline geldi. Bu da bizi, temelindeki müşteri memnuniyetini koruyarak, hala birinci sınıf makineler ürettiğimiz bugünlere getirdi.

58 yıllık titiz çalışma, özveri ve her adımda vizyoner bir yaklaşımla Abdülkerim ÖZÇELİK; temel değeri olan kalite anlayışı, yeteneği ve deneyimi ile sunabileceğinin en iyisini sunmaya çalıştı. Çevresindeki herkese paha biçilmez bir ders veren değerli bir örnek oldu: Eğer adanmış, çalışkan ve vizyonerseniz başarı kaçınılmazdır.